Pracownia wtryskiwaczy diesla / Wyposażenie
Wyposażenie
Wybierz urządzenie lub narzędzia do naprawy wtryskiwaczy
 
Carbon Zapp DS2R
Tester wtryskiwaczy Common Rail Carbon Zapp DS2R
Urządzenie służące do czyszczenia i wstępnego testowania
elektromagnetycznych
i piezoelektrycznych

wtryskiwaczy Common Rail:
Bosch elektromagnetyczne 14 i 28 V
Delphi elektromagnetyczne
Denso elektromagnetyczne, także te o rezystancji powyżej 2,5 Ω, 2- i 4-pinowe
Bosch piezoelektryczne
Denso piezoelektryczne
VDO / Siemens / Continental piezoelektryczne.

Urządzenie Carbon Zapp DS2R-A miało premierę światową na targach Automechanika we Frankfurcie we wrześniu 2014 r. i zastąpiło starszy model urządzenia Carbon Zapp DS2i.

Urządzenie Carbon Zapp DS2R posiada tak samo efektywną funkcję czyszczenia wewnętrznego co CRU2R, jednak jego możliwości diagnostyczne w zakresie testowania są ograniczone względem CRU2R. Jedynie CRU2R posiada zaawansowany układ pomiarowy zdolny do dokładnego pomiaru wszystkich dawek wtryskowych, w tym niewielkich dawek pilotażowych.

Urządzenie DS2R-A zawiera wprawdzie wbudowaną bazę danych, obejmującą parametry większości z ww. wtryskiwaczy, jednak pomiar odbywa się poprzez napełnienie szklanych menzurek. Odczyt parametrów dokonuje sam użytkownik. W wyniku braku elektronicznego pomiaru nie ma możliwości przeprowadzenia badania w trybie całkowicie automatycznym, ani wydruku pomiarów, a sam pomiar nie jest tak dokładny.
Istnieje natomiast możliwość ręcznego przepisania danych z menzurek do wbudowanego tabletu wewnątrz urządzenia i stąd wydruku parametrów. Zrezygnowano także z wielu zaawansowanych funkcji. Urządzenie nie nadaje nowych kodów wtryskiwaczy.

Ze względu na powyższe ograniczenia, urządzenie Carbon Zapp DS2R traktuje się jako służące przede wszystkim do czyszczenia oraz wstępnego testowania wtrysków.

Urządzenie DS2R natomiast w pełni nadaje się jako urządzenie bazowe do przystawki do pompowtryskiwaczy UIPR.
Wersja menzurkowa DS2R-A w połączeniu z UIPR zapewnia głównie profesjonalne czyszczenie pompowtryskiwaczy, oraz wstępny test na menzurkach. Więcej szczegółów w zakładce "Zapp UIPR".

DS2R firmy Carbon Zapp przeprowadza następujące badania:
test szczelności oraz badanie przelewu wtryskiwacza przy braku wysterowania prądowego
test parametrów elektrycznych, takich jak: rezystancja, indukcyjność, pojemność
test dawek wtryskowych w kilku punktach obciążenia
ciśnienie otwarcia wtryskiwacza mierzone po podaniu wysterowania prądowego
czas reakcji wtryskiwacza w µs od jego wysterowania prądowego do faktycznego otwarcia. Urządzenie dodatkowo zlicza impulsy sterujące i sprawdza, czy liczba wygenerowanych sygnałów prądowych odpowiada liczbie faktycznych wtrysków.

Możliwe jest przeprowadzenie testu rozpylania wtrysku Common Rail w specjalnie przygotowanym do tego szklanym cylindrze.


W ramach zakupu urządzenia dostarczana jest dodatkowo 1,5 litrowa myjka ultradźwiękowa.

Urządzenie DS2R-A posiada wbudowany tablet z systemem Android.

W zestawie DS2R zawarto niezbędne adaptery i przewody służące do podłączenia hydrauliki oraz elektryki wtryskiwaczy z samochodów osobowych.

Gwarancja producenta: 2 lata.

Do urządzenia można podłączyć przystawkę do czyszczenia i wstępnego testowania kompletnych pompowtryskiwaczy Carbon Zapp UIPR.

Urządzenie posiada dodatkowe wyposażenie, w tym metalowy przenośny wózek.


Carbon Zapp DS1R
Tester wtryskiwaczy Common Rail Carbon Zapp DS1R
Carbon Zapp DS1R to uproszczona weraja urządzenia DS2R. Urządzenie DS1R zostało zaprojektowane z myślą o prostych testach wtryskiwaczy w oparciu o statyczny wagowy pomiar dawek wtryskowych. Urządzenie podobnie jak DS2R nie nadaje nowych kodów, a jego dokładność nie jest wystarczająca do pełnej diagnozy wtryskiwaczy Common Rail. DS1R to urządzenie, które z racji swojej niskiej ceny może być traktowane jako pierwsze urządzenie zbliżające klienta w kierunku biznesu dieslowskiego lub może służyć za wstępny tester w celu eliminacji grubych usterek wtryskiwaczy jak np. wyciek zewnętrzny, duży przelew itp. Może mieć również zastosowanie w warsztatach samochodowych do pierwszej oceny stanu wtryskiwaczy, podobnie jak tester Bosch EPS 118.


Więcej informacji o urządzeniach Carbon Zapp można uzyskać na stronie producenta:


Carbon Zapp | Polskastrona otwierana w nowym oknie


Urządzenia DS1R, DS2R wymagają zakupu dodatkowych elementów, które nie zostały przedstawione w ww. opisie. Kompletne wyposażenie oferowane jest zainteresowanym Klientom w formie oferty.