Pracownia wtryskiwaczy diesla / Wyposażenie
Wyposażenie
Wybierz urządzenie lub narzędzia do naprawy wtryskiwaczy
 
Carbon Zapp CRU2R

Więcej o nowej serii maszyn Carbon Zapp


na stronie CarTechnik sukcesywnie będą wprowadzane informacje o nowej serii X, a już teraz zapraszamy na stronę carbonzapp.pl, gdyż tam zawsze są najnowsze informacje.Tester wtryskiwaczy Common Rail Carbon Zapp CRU2R - Stół probierczy diesla
Urządzenie służące do elektronicznego
czyszczenia i testowania

elektromagnetycznych
i piezoelektrycznych

wtryskiwaczy Common Rail:
Bosch elektromagnetyczne 14 i 28 V
Delphi elektromagnetyczne
Denso elektromagnetyczne, także te o rezystancji powyżej 2,5 Ω, 2- i 4-pinowe
Bosch piezoelektryczne
Denso piezoelektryczne
VDO / Siemens / Continental piezoelektryczne.
TRWA PROMOCJA TARGOWA ONLINE - sprawdź

Urządzenie posiada wbudowaną bazę danych obejmującą parametry m.in wtryskiwaczy cewkowych i piezo Bosch, cewkowych Delphi, cewkowych Denso, piezo VDO / Siemens / Continental. Aktualizacja bazy jest bezpłatna, dokonywana automatycznie przez WiFi.

Urządzenie Carbon Zapp CRU2R miało premierę światową na targach Automechanika we Frankfurcie we wrześniu 2014 r. i zastąpiło starszy model urządzenia Carbon Zapp CRU2i.

CRU2R firmy Carbon Zapp przeprowadza następujące badania w trybie automatycznym z oceną parametrów według wbudowanej bazy danych:
test szczelności oraz badanie przelewu wtryskiwacza przy braku wysterowania prądowego
test parametrów elektrycznych, takich jak: rezystancja, indukcyjność, pojemność
test dawek wtryskowych w kilku punktach obciążenia (nawet do 7 punktów we wtryskiwaczach Delphi)
ciśnienie otwarcia wtryskiwacza mierzone po podaniu wysterowania prądowego
czas reakcji wtryskiwacza w µs od jego wysterowania prądowego do faktycznego otwarcia. Urządzenie dodatkowo zlicza impulsy sterujące i sprawdza, czy liczba wygenerowanych sygnałów prądowych odpowiada liczbie faktycznych wtrysków.

Możliwe jest przeprowadzenie testu rozpylania wtrysku Common Rail w specjalnie przygotowanej do tego celu komorze.


Urządzenie nadaje nowe kody:
- Delphi: C2i (16 znakowe) oraz C3i (20 znakowe) - (od grudnia 2019 jako opcja - patrz niżej)
- Bosch: cewkowe i piezo Bosch - (od grudnia 2019 jako opcja - patrz niżej)
- Denso: kody QR do cewkowych i piezo (opcja - patrz niżej)
- Siemens VDO Continental (opcja - patrz niżej)Nowości:
- Wrzesień 2019:
Carbon Zapp kończy promocję na darmowe odblokowanie licencji na kodowanie wtryskiwaczy Bosch i Delphi w swoich urządzeniach. Dla nowych maszyn zamówionych do końca listopada 2019 nadal obowiązuje promocja obejmująca darmowe odblokowanie dożywotniej licencji na kodowanie Bosch i Delphi. Po tym czasie będzie pobierana opłata 10 000zł netto za kodowanie Bosch oraz 12 000 zł netto za kodowanie Delphi, podobnie jak to jest obecnie z kodowaniem Denso i Siemens. Licencje nadal są jednorazowe i dożywotnie pod numer seryjny maszyny, bez żadnych abonamentów, ani opłat za użytkowanie. Wprowadzona jest jedynie opłata za jednorazowe odblokowanie do danej maszyny. Dla maszyn już wcześniej zakupionych, w których kodowanie Bosch i Delphi jest aktywne, nic się nie zmienia, kodowanie nadal będzie działać. Dotyczy to tylko zakupu nowych urządzeń Carbon Zapp. Jeżeli ktoś z Państwa rozważa obecnie zakup maszyny Carbon Zapp z funkcją kodowania, warto złożyć zamówienie do końca listopada 2019, aby skorzystać jeszcze z darmowego kodowania Bosch i Delphi.
- Wrzesień 2018: Carbon Zapp CRU2R otrzymał autoryzację VDO (Siemens, Continental) w zakresie testowania wtryskiwaczy Euro 5. Autoryzacja dotyczy wszystkich modeli Carbon Zapp CRU2R.
-
Wrzesień 2018: Nowy model: Carbon Zapp CRU2R/40 - 2800 bar, zawiera dużą pompę z modelu CRU4R, częstotliwość wysterowania jak w EPS 708, dzięki czemu wartość przelewu jest podobna, co w urządzeniach EPS firmy Bosch
-
Luty 2018: CRU2R koduje wtryskiwacze Siemens VDO Continental (opcja - funkcja dostępna po płatnym jednorazowym odblokowaniu)
-
Kwiecień 2017: CRU2R koduje wtryskiwacze Denso Common Rail elektromagnetyczne i piezoelektryczne (opcja - funkcja dostępna po płatnym jednorazowym odblokowaniu)
-
Maj 2016 r. - urządzenie nadaje także nowe kody IMA do wtryskiwaczy Bosch Common Rail elektromagnetycznych i piezoelektrycznych.
-
Od września 2016 r. CRU2R posiada funkcję tzw. rewitalizacji stosu piezo wtryskiwaczy Siemens. Dzięki ukształtowaniu piezokryształu na nowo, większość wtrysków osiąga prawidłowe parametry dawkowania. Funkcja dostępna bez dodatkowej opłaty.

Porównanie stołów probierczych diesla 2019


Elektroniczny układ pomiarowy CRU2R firmy Carbon Zapp jest odporny na zabrudzenia rezydujące wewnątrz badanych wtryskiwaczy. Dzięki temu możliwe jest testowanie wtryskiwaczy bez ich wcześniejszego rozbierania na części pierwsze. Wystarczy je umyć z zewnątrz w 1,5 litrowej myjce ultradźwiękowej dostarczonej w zestawie (tylko do maszyn z czyszczeniem).

Oprócz funkcji testowania urządzenie może posiadać funkcję czyszczenia wewnętrznego wtryskiwaczy specjalistycznym detergentem chemicznym. Funkcja ta jest bardzo przydatna we wtryskiwaczach, do których nie istnieje technologia naprawy (np. wtryskiwacze piezoelektryczne). Ich umycie z demontażem na części pierwsze jest niemożliwe, gdyż po takiej operacji na ogół przestają one prawidłowo funkcjonować.
Czyszczenie chemiczne przynosi niejednokrotnie znaczną poprawę parametrów pracy wtryskiwaczy.

W zestawie CRU2R zawarto niezbędne adaptery i przewody służące do podłączenia hydrauliki oraz elektryki wtrysków z samochodów osobowych oraz po doposażeniu, także z samochodów ciężarowych.

Urządzenie posiada wiele zaawansowanych funkcji, w tym wykrycie podłączenia nieprawidłowego typu wtryskiwacza względem wybranego rekordu z bazy danych (np. cewkowy zamiast piezoelektryczny).
Dzięki zastosowaniu nowej zaawansowanej płyty sterującej nowa wersja urządzenia CRU2R jest zabezpieczona przed uszkodzeniem w wyniku podłączenia wtryskiwacza uszkodzonego elektrycznie, np. ze zwarciem między pinami lub ze zwarciem do masy.
Nadzorowany jest cały przebieg prądowy, każdy impuls elektryczny od początku do końca trwania testu.

Możliwe jest wygenerowanie wielu dawek wtryskowych w jednej sekwencji. Np. dwie dawki pilotażowe, dawka główna, dwa dotryski.
Urządzenie wysterowuje wtryskiwacze w zakresie 0-250 V, 0-35 A.

Urządzenie CRU2R posiada wbudowany tablet z systemem Android.

Po podłączeniu zewnętrznej drukarki, istnieje możliwość dokonania wydruku protokołu z każdego testu lub procesu czyszczenia. Na protokole zawarto parametry zadane oraz zmierzone z oceną ich poprawności. Istnieje także możliwość zapisania protokołu na pendrive w postaci PDF lub zapis do Dropbox poprzez WiFi.

Do urządzenia można podłączyć przystawkę do czyszczenia i wstępnego testowania  pompowtryskiwaczy Carbon Zapp UIPR.
Urządzenie posiada wiele opcji dodatkowego wyposażenia, w tym metalowy przenośny wózek. Po zakupie odpowiedniego okablowania urządzenie wysterowuje wtryskiwacze najnowszej konstrukcji z dwiema cewkami stosowane w niektórych modelach samochodów ciężarowych.

Gwarancja producenta: 2 lata.

CRU2R może występować w wielu konfiguracjach:
▪ tylko testowanie
▪ testowanie i czyszczenie
▪ ciśnienie pracy do 2000 barów (testowanie i czyszczenie)
▪ ciśnienie pracy do 2500 barów (testowanie i czyszczenie)
▪ ciśnienie pracy do 2800 barów (testowanie) - nowy model CRU2R/40
▪ obsługa 1 wtryskiwacza w jednym czasie
▪ obsługa 4 wtryskiwaczy w jednym czasie (tylko testowanie) - patrz poniżej.

Carbon Zapp CRU4R

Urządzenie występuje także w wersji  testującej do 4 wtryskiwaczy jednocześnie pod nazwą Carbon Zapp CRU4R.
Zaletą takiego rozwiązania jest oszczędność czasu.

Testowanie rozpylania jest także możliwe w tej wersji urządzenia po zamontowaniu odpowiednich przezroczystych komór wtryskowych.

Urządzenie Carbon Zapp CRU4R nie może być rozbudowane o funkcję czyszczenia, stąd też podłączenie do niego przystawki UIPR do pompowtryskiwaczy jest możliwe, jednak umożliwia jedynie testowanie pompowtryskiwaczy.
Tester wtryskiwaczy Common Rail Carbon Zapp CRU4R - Stół probierczy diesla

CRU4R rewitalizuje 4 wtryskiwacze Siemens piezo jednocześnie.

Urządzenie CRU4R posiada wbudowany tablet z systemem Android.

Więcej informacji o urządzeniach Carbon Zapp można uzyskać na stronie producenta:Carbon Zapp | Polskastrona otwierana w nowym oknie


Urządzenie CRU2R oraz CRU4R wymaga zakupu dodatkowych elementów, które nie zostały przedstawione w ww. opisie. Kompletne wyposażenie oferowane jest zainteresowanym Klientom w formie oferty.

Przebudowa CRU2 lub CRU2i do wersji CRU2R

Klienci, którzy już posiadają urządzenie CRU2 lub CRU2i, mogą skorzystać z opcji przebudowy urządzenia do wersji CRU2R. Istnieje także możliwość wymiany starego urządzenia CRU2 lub CRU2i na nowe CRU2R w korzystej cenie.
Więcej informacji na temat przebudowy CRU2 / CRU2i do wersji CRU2R lub wymiany starego urządzenia nowe CRU2R można uzyskać pod nr telefonu:
12 412 99 89