Pracownia wtryskiwaczy diesla / Wyposażenie
Wyposażenie
Wybierz urządzenie lub narzędzia do naprawy wtryskiwaczy
 
Bosch EPS 205
Urządzenie służące do elektronicznego testowania elektromagnetycznych i piezoelektrycznych wtryskiwaczy
Common Rail:
Bosch z bazą danych firmy Bosch
Delphi z bazą danych od firmy CarTechnik
pozostałych producentów: Denso, Siemens

Urządzenie EPS 205 zastąpiło starszy model: EPS 200 / 200 A, którego produkcja została zakończona.

W EPS 205 badaniu podlegają dawki wtryskowe w kilku punktach: pełne obciążenie, dawka emisyjna (częściowe obciążenie), bieg jałowy, dawki pilotażowe oraz przelew bez wysterowania prądowego oraz pod pełnym obciążeniem z wysterowaniem.
Tester wtryskiwaczy Bosch EPS 205, następca EPS 200A

We wtryskiwaczach piezoelektrycznych Bosch dodatkowo po ustawieniu nadciśnienia na przewodzie przelewowym bada się czy kod ISA uległ zmianie.

Urządzenie umożliwia również badanie ciśnienia otwarcia wtryskiwaczy 1-sprężynowych oraz obu ciśnień otwarcia wtryskiwaczy 2-sprężynowych. Po zakupie odpowiednich dodatkowych adapterów można przeprowadzać także badania rozpylaczy wymontowanych z pompowtryskiwaczy, zarówno z grupy VW, jak i z samochodów ciężarowych (Uwaga! Urządzenie nie bada całych, kompletnych pompowtryskiwaczy - do ich testowania niezbędny jest stół probierczy EPS 815 z przystawką Cambox). Wbudowana baza danych Bosch umożliwia regulację parametrów w oparciu o dane fabryczne. Dla pełnej diagnozy wtryskiwaczy mechanicznych dodatkowo niezbędny jest ręczny próbnik Bosch EPS 100 wraz z pochłaniaczem par paliwa Bosch EPS 738.

Do urządzenia EPS 205 przewidziano niezbędne adaptery i przewody służące do podłączenia hydrauliki oraz elektryki wtryskiwaczy, zarówno z samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Wymaga to odpowiedniego doposażenia bazowego urządzenia.

Po podłączeniu zewnętrznej drukarki urządzenie drukuje protokół z każdego testu opatrzony logiem firmy Bosch. Opcja ta jest bardzo dobrze postrzegana przez klientów oddających wtryski do regeneracji. Na protokole zawarto parametry zadane oraz zmierzone z oceną ich poprawności.

Nie należy zapominać, iż mimo, że jest to ważne urządzenie używane w procesie regeneracji wtryskiwaczy, stanowi ono jedynie część niezbędnego wyposażenia dla ich profesjonalnej naprawy.

Urządzenie wymaga zakupu dodatkowych elementów, które nie zostały przedstawione w ww. opisie. Kompletne wyposażenie oferowane jest zainteresowanym Klientom w formie oferty.

Przebudowa EPS 200 lub EPS 200A do wersji EPS 205

Klienci, którzy już posiadają urządzenie Bosch EPS 200 / 200A, mogą skorzystać z opcji przebudowy urządzenia do wersji EPS 205 w różnych konfiguracjach. Oprócz modyfikacji konstrukcyjnych urządzenia można na nim testować wtryskiwacze piezoelektryczne. Ułatwiono także montaż wtryskiwaczy z samochodów ciężarowych CRIN. Więcej informacji na temat przebudowy EPS 200 / 200 A do wersji 205 można uzyskać pod nr telefonu:
12 412 99 89