Pracownia wtryskiwaczy diesla / Wyposażenie
Wyposażenie
Wybierz urządzenie lub narzędzia do naprawy wtryskiwaczy
 
Stół probierczy diesla Bosch EPS708
Stół probierczy Bosch EPS 708

EPS 708 jest zaawansowanym stołem probierczym diesla, natomiast jego możliwości badawcze ograniczone są wyłącznie do systemu Common Rail. Stół po doposażeniu w odpowiednie przystawki staje się kompletnym stanowiskiem badawczym wtryskiwaczy i pomp Common Rail. Uwaga: nie ma możliwości rozbudowy stołu EPS 708 o badanie podzespołów z innych systemów wtryskowych diesla niż Common Rail. Do pompowtryskiwaczy i pomp jednostkowych oferujemy stół probierczy Carbon Zapp MTBR z przystawką Cambox, który również może testować układ CR. Stół Bosch EPS 815, który obsługiwał starsze układy wtryskowe nie jest już produkowany.

Przystawka do wtryskiwaczy Common Rail

Oprzyrządowanie umożliwia testowanie wtryskiwaczy Common Rail różnych producentów z ciśnieniem oleju probierczego do 2500 barów. Na stanowisku można zamontować do 6 wtrysków CR z samochodów osobowych oraz do 4 z samochodów ciężarowych.
W zależności od wybranego wyposażenia stół probierczy wykonuje test wtryskiwaczy elektromagnetycznych Bosch, Delphi i Denso oraz piezoelektrycznych Bosch, Denso, Siemens.
Bardziej zaawansowany układ pomiarowy, niż w urządzeniu EPS 205 oraz mocniejsze rozgrzewanie wtryskiwaczy i znacznie dłuższy czas stabilizacji pomiaru, przekładają się na jeszcze dokładniejsze wyniki badanych parametrów. Szczególnie jest to istotne we wtryskiwaczach z samochodów ciężarowych.
Stół probierczy nadaje nowe kody IMA do wszystkich typów kodowanych wtrysków Common Rail Bosch oraz dodatkowo kod ISA do wtryskiwaczy piezoelektrycznych firmy Bosch.

Dział ten dotyczy pracowni naprawy wtryskiwaczy, z tego względu przystawki dotyczące pomp CR zostały omówione w dziale Pracownia pomp diesla.

Każdy stół probierczy wymaga zakupu dodatkowych elementów, które nie zostały przedstawione w ww. opisie. Kompletne wyposażenie oferowane jest zainteresowanym Klientom w formie oferty.